Płytki imitujące marmur

Filtr  
  1. Grubość 7,6 ×
Wyczyść wszystko
Cena  
Producent  
Powierzchnia płytki  
Kolor  
Format płytki  
Stopień ścieralności PEI  
Mrozoodporność  
Rektyfikacja  
Grubość  
Gatunek płytki  

Produkty 148

produktów
Ustaw kierunek malejący

Produkty 148

produktów
Ustaw kierunek malejący

Płytki marmurowe - imitacja marmuru w twoim domu

 

Płytki marmuropodobne to obecnie jedne z płytek częściej stosowanych w remontowaniu i wykańczaniu łazienek. Płytki podłogowe marmuropodobne ( płytki a'la marmur) zdecydowanie w ostatnich 3 latach biją rekordy popularności i podbijają serca nawet najbardziej wyrafinowanych remontujących. Płytki marmuropodobne łazienkowe najczęściej wybierane są w dwóch wymiarach: 60x60 oraz 120x60. Nieco mniej popularną, chodź jeszcze bardziej elegancką wersją jest wymiar 120x120 oraz 120x240. Są to jednak wymiary o znacznie większej cenie, stąd stanowią niesamowicie elegancki, a mimo wszystko rzadszy wybór. 

Płytki marmuropodobne łazienkowe jakie znajdziesz na gres.pl to płytki odpowiednio wyselekcjonowane, maksymalnie wyglądem imitujące naturalny marmur oraz spełniające wszelkie wymogi jakości. 

Płytki łazienkowe marmuropodobne występują w matowym lub połyskującym wykończeniu. Specyficznym występującym tu wykończeniem jest 'carving'. Kafelki imitujące marmur o wykończeniu carving praktycznie na całej swojej powierzchni są matowe - za wyjątkiem przecinających ją połyskujących wgłębionych żył. Płytki marmurowe wykorzystuje się nie tylko w łazienkach (choć ciężko ukryć, że jest to główne miejsce ich zastosowania). Zastosowanie płytek marmurowych to również ozdobne ścianki w salonie. Tu mimo wyższej ceny - właściciele remontowanych mieszkań decydują się na wymiary 120x240 - trudniej o bardzie elegancki element wystroju salonu. 

Kafelki imitujące marmur mogą występować w jasnych odcieniach beżu i szarości, a także ciemnym brązie i antracycie. Najciemniejszym wyborem w kategorii płytek imitujących marmur będą płytki czarne przecinane białymi żyłami. Dzięki płytkom marmurowym - bez względu na ich kolor - uzyskasz drogi imitujący drogi kruszec wygląd swoich pomieszczeń.

 


Płytka łazienkowa marmur - nasze topowe wybory

 

Płytki marmuropodobne podłogowe powinny mieć co najmniej IV stopień ścieralności. Tylko wówczas użytkownik będzie miał pewność, że jego płytki pozostaną niezniszczone pod wpływem użytkowania przez długie lata. Płytki łazienkowe marmuropodobne powinny być dodatkowo nienasiąkliwe i antypoślizgowe. Tworząc gamę eleganckich płytek imitujących dostępnych na gres.pl wzięliśmy pod uwagę wszystkie spośród tych wytycznych. Dzięki temu możesz wykorzystać płytki imitujące marmur choćby pod prysznicem Twojej łazienki mając przy tym pewność, że nie ulegną degradacji i będziesz używał swojej przestrzeni prysznicowej bez obaw o poślizgnięcie itd. 

Wśród naszych płytek carving to wzór płytek imitujących marmur najczęściej wybierany przez naszych klientów. Jeśli przy aranżacji wnętrz o dużych powierzchniach postanowisz wybrać płytki imitujące marmur - sprawdzą się tutaj płytki ceramiczne zarówno jasne jak i ciemne. Jeśli postawisz na wybór jasnych płytek imitujących marmur świetnie sprawdzą się one także w małych pomieszczeniach. 

Jeśli zdecydujesz kupić płytki marmurowe na gres.pl - pamiętaj że zawsze chętnie udzielimy Ci wskazówek co do funkcjonalności płytek, a nawet porad stylistycznych. Nasza infolinia dostępna jest w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku. 

Wśród naszych modeli najlepiej sprzedające się płytki ceramiczne marmurowe to Morella Grey 120x60. Jest to szary elegancki model idealnie komponujący się z płytkami drewnopodobnymi o ciemnym odcieniu. Tego typu gresy imitujące marmur układaj koniecznie w połączeniu z drewnem ewentualnie dodatkowymi srebrnymi listwami dekoracyjnymi w matowym lub połyskującym wykończeniu. Kafelki marmurowe, które sprzedają się równie dobrze imitujące biały marmur płytki Rapid Blanco 60x120. Glazura imitująca marmur w czarnym kolorze, która wybierana jest równie często to płytki Saint Laurent o wymiarach 60x120. Saint Laurent przecinany jest złotymi żyłami, natomiast przedstawicielem czarnych płytek przecinanych żyłami białymi jest Ainara Black 60x60 oraz Ainara Black 60x120. 

Strukturalne płytki imitujące marmur, a więc plytki o trójwymiarowej powierzchni podobne do marmuru to również nasze dwa bestsellery: Peris Armani Mint oraz Peris Armani Gold 60x120 w wykończeniu carving. 


Zastosowanie płytek marmurowych w zestawieniu z innymi płytkami

 

Zastanawiasz się jak układać płytki marmurowe? Czy mogą stanowić samodzielny wybór na ścianie i podłodze? Czy płytki imitujące marmur sprawdzą się w połączeniu z płytkami drewnopodobnymi? Czy nasze płytki czarny marmur stworzą zgrany zespól z imitującymi marmur biały płytkami marmurowymi? 

Spieszymy, by odpowiedzieć na te pytania.

O ile płytki podłogowe imitujące marmur mogą pokryć całą podłogę i nie będzie w tym nic rażącego dla oka - tak połączenie płytek marmurowych z innymi, takimi jak klasyczne białe lub czarne zdaje się być wymogiem smaczności wyglądu końcowego wnętrza. Z dość bogatym wyglądem marmurowych płytek idealnie łączą się płytki białe matowe. Szczególnie modnym zestawieniem są płytki łazienkowe imitujące marmu Peris Armani Gold Mat 120x60 z matowymi płytkami białymi o wymiarach 60x120. Zestawienie ich na jednej powierzchni poprzez użycie złotej listwy dekoracyjnej jest w tym przypadku wisienką na torcie. Równie modnym zestawieniem w kategorii płytek imitujących marmur jest Peris Armani Mint Carving układane z płytkami 60x120 super white w matowym wykończeniu, tym razem zestawione razem srebrną listwą dekoracyjną. 

Płytki a'la marmur aranżuje się podobnie jak płytki imitujące kamień. Skoro więc z kamieniem płytki imitujące drewno tworzą genialne połączenia - nie trudno się domyślić że podobnie będzie z marmurem. Płytki imitujące marmur doskonale łączą się także z klasyczną czernią, dając wówczas głęboki wygląd z pazurem. Płytki marmur świetnie współgrają z każdej grubości listwami dekoracyjnymi, szczególnie z czarnym, srebrnym i złotym ich kolorem. Jeśli chcesz zastosować listwy - płytki imitujące marmur układaj na ścianie w standardowy sposób przy użyciu elastycznego kleju do płytek, będzie on również idealnym środkiem mocującym listwy. Wnętrza łazienki gdzie płytki marmurowe znajdują się na głównym planie są przykładem nowoczesnych wnętrz. 

Płytki marmurowe wyróżniają się drogim wyglądem. Nic dziwnego - sam marmur jest jednym z droższych kruszców jakimi możemy wykładać nasze powierzchnie mieszkalne. 

płytki przypominające marmur stanowią więc zielone światło dla remontującego, który nie zamierza poświęcać kilkunastu tysięcy na prawdziwe marmury, a chciałby uzyskać równie bogate wnętrza. Wykorzystanie marmurowych płytek to również bardzo modny wybór. Przewidujemy, że pozostanie to modny wybór przez kolejnych 10 lat. 

Zastanawiasz się jakie są zalety płytek marmurowych poza ich modnym charakterem i efektywnym wyglądem?

Płytki łazienkowe imitujące marmur o matowej powierzchni są dodatkowo impregnowane celem uzyskania nienasiąkliwego charakteru. Jeśli postanowimy łączyć płytki marmurowe z białymi płytkami matowymi to (o ile są to płytki ze strony gres.pl) - nasz wybór będzie odporny na działanie temperatury, światła i pary wodnej. W porównaniu z naturalnym kamieniem płytki matowe marmuropodobne są również antypoślizgowe i mrozoodporne. 


Płytki marmuropodobne w salonie Płytki podłogowe marmuropodobne to obecnie stosunkowo modny wybór coraz częściej zastępujący drewniane panele. Nic dziwnego, skoro obecnie coraz częściej stosowanymi formami ogrzewania domów są pompy ciepła. Jak wiemy - pompy ciepła współgrają z ogrzewaniem podłogowym, a to z kolei wymaga odpowiedniej przewodności cieplnej naszej posadzki. Płytki marmuropodobne podłogowe znacznie lepiej przewodzą ciepło od paneli. Płytki marmuropodobne podłogowe będą także odporniejsze na ścieranie i zalanie. Czy w salonie są jeszcze inne miejsca, gdzie możesz wykorzystać płytki marmurowe ? Jak najbardziej. Wyłożenie całej ściennej powierzchni płytkami imitującymi marmur jest coraz modniejszym ozdobnym rozwiązaniem, Jeśli za telewizorem zamiast lameli czy imitaji betonu zdecydujesz się wybrać płytki marmurowe to jest szansa na wzbudzenie zaskoczenia i zachwytu w swoich gościach/domownikach.

Wielkoformatowe kafelki imitujące marmur należy układać z udziałem elastycznego kleju do płytek. Odradzamy pomysł by samodzielnie układać płytki marmurowe o dużych wymiarach - warto pozostawić to profesjonaliście. Płytki marmuropodobne łazienkowe powinny być układane ze szczegółnym zachowaniem ostrożności by nie dopuścić do powstania nierówności. Podczas układania wielkoformatowych płytek imitujących marmur ograniczeniem wcale nie jest rozmiar łazienki. Płytki wielkoformatowe możemy układać również w małych pomieszczeniach - mniejsza ilość fug jest równoznaczna z mniejsza ilością nasiąkliwych elementów będących potencjalnie również siedliskiem bakterii i grzybów. Nasza podpowiedź brzmi natomiast - wybierz jasne płytki jeśli pomieszczenie jest faktycznie niewielkie. W przypadku płytek imitujących ciemny marmur. 

Płytki marmuropodobne białe z powodzeniem stanowić mogą alternatywę dla czysto białych gładkich płytek. 

 Płytki imitujące marmur - płytki jak marmur... taniej

 

 Marmurowe płytki szare takie jak Morella Grey mają wygląd tak drogi, że zerkając na wystawy sklepowe zaczynamy myśleć automatycznie 'nie, na nie nie będzie mnie stać'. Mamy dla Was słodkie rozczarowanie. W tym przypadku drogi wygląd nie jest jednoznaczny z dużą ceną towaru. Wśród wielu rodzajów płytek imitujących marmur wszystkie dostępne na naszej stronie mają przystępną cenę. Nawet wysokiej jakości płytki marmurowe dostępne są w cenie nie przekraczającej 300zł/m2. Płytki marmurowe sprawdzają się w parze z klasycznymi płytkami imitującymi drewno w szerokim zakresie wzorów i kolorów. Marmurowe płytki ścienne wyglądają równie dobrze w zestawieniu z płytkami białymi. Jeśli zdecydujesz położyć płytki imitujące drewno wraz z płytkami a'la marmur i dodatkowo do aranżacji wykorzystać płytki białe - zyskasz kompozycję oferowaną ostatnimi czasy przez topowe projektantki wnętrz. 

Płytki marmurowe zachwycą każdego wielbiciela prawdziwego marmuru. Mogą stanowić również substytut płytek dekoracyjnych - będą wówczas zaledwie wstawką w naszych aranżacjach. Użycie takich płytek dekoracyjnych może mieć formę ozdobnych frontów półek podumywalkowych. Taką wstawkę jaką stanowią płytki marmurowe możemy zastosować również w prześwitach półek wykonanych z płytek. Wybór płytek dekoracyjnych imitujących marmur, w kolorze marmuru i/lub ze wzorem marmuru zdecydowanie zastąpi zastosowanie marmuru. Użycie do łazienki marmurowych substytutów da nam poczucie luksusu przy niskim koszcie. Płytki biały marmur oraz płytki marmuropodobne podłogowe w ciemnych kolorach stworzą idealny duet. Jeśli postanowisz wykorzystać płytki marmurowe o ciemnym kolorze na ścianie - pamiętaj że warto byłoby zrównoważyć ich głęboki charakter czymś delikatniejszej barwy. Płytki ceramiczne marmurowe ( marmur płytki marmuropodobne) zachwycają bogactwem swego wyglądu i elegancją. 


Elegancja i szyk we wnętrzach – płytki imitujące marmur

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych, które pozwalają na stworzenie pięknych i eleganckich wnętrz. Jednym z takich materiałów są płytki imitujące marmur – idealne dla osób ceniących sobie ponadczasowy styl i szyk marmuru, ale szukających tańszego i praktyczniejszego rozwiązania. W tym artykule przedstawimy zalety i zastosowania płytek imitujących marmur, które z pewnością zainspirują Cię do przemyślenia aranżacji swojego domu.

Zalety płytek imitujących marmur

-Płytki imitujące marmur to doskonała alternatywa dla drogiego i ciężkiego kamienia naturalnego. Oto kilka zalet tego rozwiązania:

-Estetyka: płytki imitujące marmur wyglądają tak samo elegancko i stylowo jak marmur, dzięki zaawansowanym technologiom, które oddają realistyczną fakturę i kolorystykę kamienia.
-Przystępna cena: w porównaniu z marmurem, płytki imitujące marmur są znacznie tańsze, co pozwala na stworzenie luksusowego wnętrza bez nadwyrężania budżetu.
-Łatwość montażu: płytki te są lżejsze i łatwiejsze w montażu niż marmur, co sprawia, że proces wykończenia wnętrz jest szybszy i mniej pracochłonny.
-Odporność na zabrudzenia i wilgoć: płytki imitujące marmur są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na wilgoć, co sprawia, że świetnie nadają się do pomieszczeń narażonych na kontakt z wodą, takich jak łazienki czy kuchnie.
-Zastosowanie płytek imitujących marmur


Płytki imitujące marmur są uniwersalne i mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i podłogach różnych pomieszczeń:

-Łazienka: płytki imitujące marmur to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej, luksusowej atmosfery w łazience. Idealnie sprawdzą się jako wykończenie ścian i podłóg, a także w strefie prysznica czy wokół wanny.
-Kuchnia: płytki imitujące marmur można wykorzystać do wykończenia ściany nad blatem kuchennym lub jako podłogę, co doda wnętrzu wyjątkowego charakteru.


Elegancja i szyk we wnętrzach – płytki imitujące marmur


W dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych, które pozwalają na stworzenie pięknych i eleganckich wnętrz. Jednym z takich materiałów są płytki imitujące marmur – idealne dla osób ceniących sobie ponadczasowy styl i szyk marmuru, ale szukających tańszego i praktyczniejszego rozwiązania. W tym artykule przedstawimy zalety i zastosowania płytek imitujących marmur, które z pewnością zainspirują Cię do przemyślenia aranżacji swojego domu.

Zalety płytek imitujących marmur

-Płytki imitujące marmur to doskonała alternatywa dla drogiego i ciężkiego kamienia naturalnego. Oto kilka zalet tego rozwiązania:

-Estetyka: płytki imitujące marmur wyglądają tak samo elegancko i stylowo jak marmur, dzięki zaawansowanym technologiom, które oddają realistyczną fakturę i kolorystykę kamienia.
-Przystępna cena: w porównaniu z marmurem, płytki imitujące marmur są znacznie tańsze, co pozwala na stworzenie luksusowego wnętrza bez nadwyrężania budżetu.
-Łatwość montażu: płytki te są lżejsze i łatwiejsze w montażu niż marmur, co sprawia, że proces wykończenia wnętrz jest szybszy i mniej pracochłonny.
-Odporność na zabrudzenia i wilgoć: płytki imitujące marmur są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na wilgoć, co sprawia, że świetnie nadają się do pomieszczeń narażonych na kontakt z wodą, takich jak łazienki czy kuchnie.
-Zastosowanie płytek imitujących marmur


Płytki imitujące marmur są uniwersalne i mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i podłogach różnych pomieszczeń:

-Łazienka: płytki imitujące marmur to doskonały sposób na stworzenie eleganckiej, luksusowej atmosfery w łazience. Idealnie sprawdzą się jako wykończenie ścian i podłóg, a także w strefie prysznica czy wokół wanny.
-Kuchnia: płytki imitujące marmur można wykorzystać do wykończenia ściany nad blatem kuchennym lub jako podłogę, co doda wnętrzu wyjątkowego charakteru.

 

Włoskie i hiszpańskie płytki imitacja marmuru


Odkryj w naszej ofercie płytki imitujące marmur, które doskonale oddają elegancję i wyrafinowanie tego szlachetnego kamienia. W naszym sklepie ecommerce "Płytki Imitujące Marmur" znajdziesz szeroką gamę płytek a'la marmur, gresów imitujących marmur oraz płytki marmur białe. Dzięki tym produktom stworzysz wyjątkowe aranżacje wnętrza łazienki, które zachwycą zarówno Ciebie, jak i Twoich gości.

W naszej ofercie znajdziesz płytki imitujące różne rodzaje marmuru, takie jak płytki ceramiczne marmurowe czy imitujące kamień naturalny. Dostępne są także płytki a'la marmur, które doskonale sprawdzą się jako podłogowe imitujące kamień. Wybierając płytki imitujące marmur warto wziąć pod uwagę ich wykończenie - błyszczące płytki imitujące marmur nadadzą wnętrzu efektownego blasku, podczas gdy matowe wersje stanowią subtelniejszą alternatywę.

Przy zakupie płytek imitujących marmur warto skorzystać z naszych atrakcyjnych promocji, takich jak darmowa dostawa czy specjalne rabaty, np. zł odbierz. Odpowiednie płytki imitujące marmur dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu możesz idealnie dopasować je do swojej łazienki.

Układając płytki imitujące marmur, warto pamiętać o możliwości łączenia różnych wzorów i kolorów, co pozwoli na stworzenie unikalnej aranżacji. Płytki a'la marmur można również połączyć z innymi materiałami, takimi jak drewno czy metal, co doda pomieszczeniu dodatkowej głębi i oryginalności.

W naszym asortymencie płytek imitujących marmur znajdziesz zarówno klasyczne odcienie marmuru, takie jak biały, szary czy czarny, jak i bardziej oryginalne warianty, np. imitujące czarny marmur czy z zielonymi żyłkami. Dzięki temu każdy, niezależnie od swojego gustu, znajdzie coś dla siebie.

Płytki marmurowe pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz, a płytki marmurowe pozwalają na stworzenie aranżacji łazienki na miarę swoich marzeń. Nie czekaj, odwiedź nasz sklep i wybierz idealne płytki imitujące marmur dla swojej łazienki!

Jak układać płytki marmurowe?


Układanie płytek imitujących marmur może być nieco różne od standardowych płytek ceramicznych, ale dzięki naszym poradom szybko opanujesz tę sztukę. Płytki imitujące marmur dzięki swojej wyjątkowej estetyce doskonale sprawdzą się zarówno na podłodze, jak i na ścianach, a ich łączenie z innymi materiałami doda Twojej łazience niepowtarzalnego charakteru.

Wybierz odpowiednie płytki
Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiednich płytek imitujących marmur. Możesz wybrać zarówno rektyfikowane, jak i nierektyfikowane płytki a'la marmur, które występują w różnych kolorach i wzorach. W naszym sklepie kupisz płytki marmurowe o różnorodnych wykończeniach, takich jak błyszczące czy matowe, które sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Przygotuj podłoże


Przed użyciem płytek imitujących marmur, upewnij się, że powierzchnia jest idealnie czysta, sucha i równa. W przypadku podłogi, sprawdź czy jest ona odpowiednio wypoziomowana, a na ścianach zastosuj tynk lub odpowiednią masę wygładzającą.

Planuj układ płytek


Zacznij od zaplanowania układu płytek imitujących marmur na podłodze lub ścianie. Aby uzyskać najlepszy efekt, zwróć uwagę na wzory i żyłki, które występują na płytkach. Dzięki temu uzyskasz spójny wygląd w całym pomieszczeniu.

Stosuj odpowiedni klej


Wybierz klej specjalnie przeznaczony do płytek imitujących marmur, który zapewni trwałe i stabilne połączenie. Zastosuj go równomiernie na powierzchni podłogi lub ściany oraz na tylnej stronie płytki.

Układaj płytki z precyzją


Przy układaniu płytek imitujących marmur, zwróć uwagę na precyzyjne łączenie ich krawędzi. W przypadku rektyfikowanych płytek, zaleca się stosowanie minimalnych fug, aby uzyskać efekt jednolitej powierzchni.

Zastosuj fugę


Po ułożeniu płytek, nałóż fugę o kolorze dopasowanym do płytek. Dzięki temu uzyskasz spójną i harmonijną aranżację wnętrza łazienki.

Wyczyść powierzchnię


Na koniec, starannie wyczyść powierzchnię płytek, usuwając nadmiar fugi i kleju. Upewnij się, że wszystkie płytki są czyste i lśniące. 

Dbaj o prawidłową konserwację


Aby zachować wyjątkowy wygląd płytek imitujących marmur przez długie lata, regularnie czyść je za pomocą delikatnych środków czyszczących. Unikaj stosowania agresywnych substancji, które mogą uszkodzić powierzchnię płytek.

Eksperymentuj z różnymi stylami


Płytki imitujące marmur doskonale łączą się z innymi materiałami i stylami aranżacji wnętrz. Nie krępuj się eksperymentować z różnymi kolorami, wzorami i fakturami, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę w swojej łazience.

Zastosuj oświetlenie akcentujące


Odpowiednie oświetlenie może wspaniale podkreślić wyjątkowy charakter płytek imitujących marmur. Zastosuj oświetlenie punktowe lub ścienne, aby wyeksponować piękne żyłki i wzory na powierzchni płytek.

Teraz, gdy znasz już wszystkie tajniki układania płytek imitujących marmur, możesz zacząć pracę nad swoją wymarzoną łazienką. W naszym sklepie ecommerce znajdziesz szeroki wybór płytek imitujących marmur, które pozwolą Ci stworzyć aranżację wnętrza spełniającą Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy szukasz płytek marmurowych białych, czarnych, czy w innych odcieniach, u nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie.