Płaskowniki

Filtr  
Kolor  
Producent  
Cena  
Wymiary listwy  
Wykończenie  

Produkty 1-12 z 14

Strona
produktów
Ustaw kierunek rosnący

Produkty 1-12 z 14

Strona
produktów
Ustaw kierunek rosnący

Płaskowniki precyzyjnie dobrane do Twojego wnętrza

 

Omówiliśmy już tematykę ozdobnych listew dekoracyjnych - dowiedzieliście się Państwo o ich rodzajach, dostępnych na naszej stronie wymiarach i powierzchniach. Poza listwami dekoracyjnymi proponujemy państwu płaskowniki, które odgrywają podobną funkcję. Tak jak w przypadku listew dekoracyjnych, w przypadku płaskowników kwasoodpornych ze stali nierdzewnej użycie ich ma na celu zarówno wprowadzenie metalicznych ozdobnych akcentów do pomieszczenia jak i funkcje praktyczne. Funkcją praktyczną może być wypełnienie szczelin między płytkami czy zgrabne przejście między dwiema różnymi płytkami gresowymi. 

W naszej ofercie poza stalowymi płaskownikami posiadamy również płaskowniki aluminiowe. Płaskowniki wykonane z aluminium również stanowią materiał nierdzewny. Niemniej jednak podczas czyszczenia listew aluminiowych (w przeciwieństwie do listew stalowych) używanie środków o działaniu żrącym jest zabronione, nie są to bowiem płaskowniki kwasoodporne ani zasadoodporne. 

Kolor płaskownika będzie kwestią, która jako kupującego będzie interesowała Cię najbardziej zaraz po jego parametrach technicznych. Płaskownik dekoracyjny występuje najczęściej w wykończeniu połyskującym, czarnym, złotym lub srebrnym wydaniu. Stal nierdzewna barwiona umożliwia uzyskanie wysoce połyskującego efektu, który doda elegancji każdemu wnętrzu. Na naszej stronie znajdą państwo płaskowniki w wymienionych powyżej kolorach, szerokości 1, 2, 3cm oraz 270cm długości. 

Płaskowniki nierdzewne są niezwykle łatwe w montażu. Wystarczy pozostawienie charakterystycznej dla fugi odległosci między płytkami i umieszczenie prostopadłej wypustki płaskownika pomiędzy nimi. Płaskownik dekoracyjny będzie wystawał niewiele ponad płaszczyznę glazury. 

Płaskowniki nierdzewne gwarantują nowoczesny efekt wykończenia. Najczęściej wybierany przez naszych klientów kolor płaskownika ozdobnego to połyskujące złoto. Każdy złoty płaskownik stalowy występuje w trzech opcjach wymiarowych: 1x270cm, 2x270cm oraz 3x270cm. Nasze płaskowniki to 0,6 mm materiału stalowego, który praktycznie nie wystaje poza powierzchnię glazury.

 

Płaskowniki precyzyjnie szlifowane - ozdobne listwy dekoracyjne
 

Nasze płaskowniki precyzyjnie przylegają do glazury dzięki czemu nie musimy martwić się o eksploatację i zabrudzenia zakradające się pod płaskownik. Płaskowniki wykonane z aluminium powinny być czyszczone lekką chemią tak jak płaskownik aluminiowy anodowany. Powierzchnia gładka, która charakteryzuje płaskowniki kwasoodporne jest najłatwiejsza w czyszczeniu. Dodatkowo 0,6 mm aluminium będzie trudniejsze w czyszczeniu przez wzgląd na nie do końca gładką powierzchnię. Stal nierdzewna koloru czarnego używana jest najczęściej w zestawieniu płytek imitujących drewna i szarych imitujących beton. Zastanawiasz się co jeśli Twój płaskownik powinien mieć mniejszą długość niż 270cm? Płaskowniki cięte mogą być samodzielnie przy użyciu pilarki lub piłki ręcznej do metalu. Płaskownik zakupiony z naszej strony internetowej to przedmiot wysokiej jakości. Ich powierzchnie są precyzyjnie szlifowane co daje mocno gładki elegancki wygląd powierzchni, co szczególnie duży wpływ estetyczny będzie miało kiedy płaskownik położny będzie między dwiema połyskującymi płytkami. Zamawiając u Nas zyskają państwo płaskowniki spełniające wszelkie wymagania co do rektyfikacji i jakości wykonania. Płaskowniki precyzyjnie szlifowane dodatkowo spełniają najwyższe standardy wysokiej jakości gładkiej powierzchni. 

Część z naszych płaskowników to płaskowniki niestandardowe, wśród których występują płaskowniki zimnociągnione oraz płaskowniki gorącowalcowane. Jeśli Twoim wyborem jest aluminium - świetne płaskowniki aluminiowe najdziesz w zakładce "listwy dekoracyjne" -> "płaskowniki". Za pomocą płaskowników dekoracyjnych połączysz ze sobą płytki marmurowe z drewnopodobnymi, te imitujące beton z drewnopodobnymi lub stalowymi lub... panele podłogowe z płytkami ułożonymi w kuchni.

Jak układać płaskowniki? Dzięki niezawodnym elastycznym klejom do plytek nie musimy zastanawiać się nad dodatkowymi sposobami montażu listew. 5cm grubość wypustki do mocowania między płytkami styka się z klejem i jest to zdecydowanie wystarczające do związania naszej listwy ozdobnej w jednym miejscu. Jeśli szczególnie zależy Ci na użyciu dodatkowych specyfików dedykowanych do mocowania listew - dzięki niezawodnym klejom typu Sikaflex możesz się poczuć jeszcze pewniej. 

Uniwersalne listwy dekoracyjne - podsumowanie
 

 -płaskowniki precyzyjnie szlifowane mają idealnie gładką powierzchnię,

-szlifowane pręty ozdobne (pręty ciągnione, pręty okrągłe, pręt płaski, pręty kwadratowe) to sposób na wypełnienie przestrzeni między płytkami. Niemniej jednak cena wykonania a co za tym idzie - cena rynkowa tego produktu jest znacznie większa od ceny płaskowników, 

-Korzystając z naszej strony internetowej jesteś w stanie zamówić próbki płaskowników, co umożliwi Ci porównanie produktów,

-Gres.pl oferuje płaskowniki wymiarów 1, 2, 3 x270cm.