Płytki wielkoformatowe

Filtr  
  1. Rektyfikacja tak ×
Wyczyść wszystko
Stopień ścieralności  
Kolor  
Mrozoodporność  
Producent  
Rektyfikacja  
Grubość  
Format płytki  
Gatunek płytki  
Powierzchnia płytki  
Cena  

Produkty 8

produktów
Ustaw kierunek rosnący

Produkty 8

produktów
Ustaw kierunek rosnący

PŁYTKI WIELKOFORMATOWE - BO ROZMIAR MA ZNACZENIE

W naszym sklepie internetowym GRES.PL znajdziesz zarówno płytki 60x60, 30x60, 120x60, 120x120, 120x240. Załóżmy więc, że mamy dokładnie tę samą płytkę w wymiarze 30x60 i 120x120. Czy te płytki będą się między sobą różnić po ułożeniu na powierzchni?

Zdecydowanie tak.

Im mniejsza płytka tym więcej fugi musimy użyć w przestrzeniach pomiędzy. Fugi są powierzchnią nasiąkliwą, łatwo brudzącą się. Płytki wielkoformatowe z kolei oszczędzaja nam ilości fugi, zdecydowanie też wpływają na efekt końcowy który jest drogi i elegancki. 

CZY WARTO WYBRAĆ PŁYTKI WIELKOFORMATOWE

Co z ceną? Im większy format płytki wybierzemy z tym większą ceną metra kwadratowego będziemy musieli się zmierzyć. Efekt końcowy jednak bezsprzecznie wynagrodzi różnicę cenową, szczególnie jeśli wybierzesz zakupy w GRES.PL - zapewnimy Ci najlepsze ceny płytek wielkoformatowych na rynku. 

Wybierając płytki wielkoformatowe musisz pamiętać, że nie ułożysz ich bezfugowo. Duża tafla potrzebuje elastycznej fugi pomiędzy poszczególnymi płytkami - oszczędzi to nam nieprzyjemnych sytuacji z pęknięciami.

Czy płytki wielkoformatowe (np. 120x120) warto kłaść w małej łazience? Owszem! Zmniejszymy tym samym ilość fug, a wykorzystując jasne płytki powiększymi optycznie dostępną przestrzeń.